Молебень

img_0040Що таке молебень? Це коротка служба, у якій віряни звертаються з молитвою до Бога, Божої Матері та святих з приводу особистих потреб та обставин. За Божественною літургією ми чуємо прохання про повсякденні нужди, але часто не сприймаємо їх вповні, оскільки зосереджені на глибокому містичному змісті літургії. Потребу помолитися «про мале», як навчав преподобний Амвросій Оптинський – «короте́нько, але гаряче́нько» – ми реалізуємо на молебні.

Хворіємо? – Будемо служити молебень за недужих. Починаємо важливу справу? – На молебні попросимо Божої допомоги. Вирушаємо в дорогу? – Вислухаємо чин благословення на подорож. Настав день іменин і прагнемо ревно помолитися своєму святому? – Замовимо йому молебень. Починається навчальний рік, і нашим дітям час до школи? – Звершимо чин благословіння на початок навчання отроків. Зглянувся Господь на нашу молитву? – Послужимо подячний молебень.

Крім особистих молебнів, існують і спільні молебні співи. Церква має багато таких – водосвятний і новорічний, і під час негоди чи бездощів’я (засухи), молебні за стражденних від нечистих духів і пияцтва, урочисті чини в першу неділю Великого посту (Торжество Православ’я) і на Різдво Христове…

На молебнях ми звертаємось до Господа Ісуса Христа, Його Пречистої Матері, святих. Подячні молебні співи адресовані Господу. Замовляючи цю требу там, де у храмі продають свічки, подаємо записку з іменами, за кого (чи від кого) його будуть служити.

Буває, що той, хто замовляє молебень, іде з храму ще до його початку, залишаючи записку. Господь приймає всіляку жертву, але набагато дієвіше помолитись разом зі священником, ніж делегувати йому упросити за нас Бога.

Деколи до молебнів додають акафісти, канони. Часто священник, здійснюючи требу, помазує молільників освяченим єлеєм, кропить святою водою.

По вірі нашій Господь подає Свою поміч дуже скоро. Тому не треба зловживати священнодійством, замовляючи молебень по кілька разів з того самого приводу (виняток – молитва за недужих).

Перегляди (755)